Start > Biblioteka

Warning: opendir(/www/old/images/stories/biblioteka2013) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /www/old/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46

Bibliotekarze:

mgr Dorota Sala

Biblioteka jest czynna w godzinach:

Piątek 10.00 - 13.00

Biblioteka funkcjonuje jako szkolny ośrodek informacyjno - kulturalny, gdzie uczeń spędza czas nad samodzielna nauką, pogłębia zainteresowania i uczestniczy w szerokim odbiorze kultury. Różnorodne formy pracy prowadzone przez bibliotekę skierowane są zarówno do czytelnika indywidualnego, jak również do dużych grup uczniów. Upowszechnianie czytelnictwa odbywa się poprzez zapewnienie bezpośrednigo dostępu do książek oraz do inych form przekazu. Internet i dysk stały się tak samo popularne jak czasopisma czy książki drukowane, a istotny wpływ na jakość i czas uzyskania informacji ma dostę do internetu.

Nasza szkolna biblioteka to bardzo przyjazne  miejsce. Jest estetycznie  i przytulnie urządzona co ma ogromny wpływ na kontakty z czytelnikami. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę by szukać potrzebnych inforamcji w bogatym, sukcesywnie wzbogacanym księgozbiorze. Dużym zainteresowaniem cieszą sie również prenumerowane przez szkołę czasopisma dla dzieci i młodzieży.

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”

Marcus Tullius Cicero

Regulamin biblioteki szkolnej:

1. Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2.

3. Ze zbiorów bibliotecznych można korzystać: wypożyczając je do domu lub czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma)
  4.

5. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki ( w tym jedną lekturę obowiązkową) na okres dwóch tygodni.
  6.

7. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na inni czytelnicy. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przedłużenie terminu zwrotu.
  8.

9. Uczeń przygotowujący się do konkursów, olimpiad ma prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.
  10.

11. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  12.

13. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inny dokument ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zgubionej (zniszczonej).
  14.

15. Czytelnik może mieć wolny dostęp do półek tylko za zgodą nauczyciela bibliotekarza.
  16.

17. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
  18.

19. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
  20.

21. W bibliotece obowiązuje cisza.
  22.

23. Wszyscy czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu biblioteki.
  24.