Start > 2009/2010 > Konkursy 2009/2010 > Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Siedem grzechów głównych
Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Siedem grzechów głównych

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Eweliny Adamczyk wzięli udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Siedem grzechów głównych”.

Tematem konkursu było siedem grzechów głównych, do których zaliczamy: pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Wywołując ten problem organizatorzy pragnęli za pomocą środków wypowiedzi artystycznej podjąć dyskusję na tematy:

1. Co jest dla nas ważne, o co zbiegamy?
  2. Co staje się obiektem naszego pożądania, zazdrości, gniewu, itd.?

3. Jak radzimy sobie w czasach pogoni za sukcesem, rządzonych reklamą, nastawionych na komercję?

4. Jakich wyborów dokonujemy i jak podejmowane decyzje wpływają na nasze życie i naszego otoczenia?

5. Co rozumiemy pod pojęciem grzechu? Jaka jest nasza moralność?

6. Co robimy z naszą wolnością?

Wielu uczniów naszej szkoły wykonało prace na konkurs malarski. Tylko jedna uczennica – Agnieszka Gucwa – napisała wiersz pt: „Zazdrość”, za który została wyróżniona.

GratulujemyUśmiech