Start > 2009/2010 > Wolontariat 2009/2010 > Zakwitło szkolne Pole Nadziei

Warning: opendir(/www/old/images/stories/pole2010) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /www/old/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Zakwitło szkolne Pole Nadziei

I zakwitło nasze szkolne Pole Nadziei. A wraz z żonkilami niewątpliwie zakwitła też nadzieja w sercach pacjentów sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza Apostoła, wolontariuszy, pracowników i wszystkich przyjaciół wspierających jego działalność.

Nadzieja na hospicjum stacjonarne, wybudowania którego pracownicy Hospicjum podjęli się, odpowiadając w ten sposób na ogromną potrzebę obecną wśród mieszkańców naszego miasta.

W tak dużym mieście nie ma hospicjum stacjonarnego, ani żadnego oddziału opieki paliatywnej, tymczasem potrzeby w tym zakresie są coraz większe. Od kilku lat obserwuje się stały wzrost liczby chorych, którzy zgłaszają się do hospicjum, wśród nich rośnie także liczba chorych samotnych lub pozostawionych w chorobie samemu sobie. Dla tych chorych opieka domowa, jaką roztacza Hospicjum jest niewystarczająca. Dwie wizyty pielęgniarskie w ciągu tygodnia oraz wizyta lekarska co dwa tygodnie nie zastąpią opieki całodobowej , którą chorzy powinni otrzymywać od najbliższych.

Z myślą o tych chorych, którzy takiej opieki nie mają utworzona została „Fundacja na rzecz budowy i funkcjonowania Hospicjum Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu”.

Oby więc wraz z żonkilami zakwitło w naszych sercach pragnienie wsparcia tej idei, by i na nas chorzy i samotni mogli liczyć.