Start > 2009/2010 > Konkursy 2009/2010 > Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

Warning: opendir(/www/old/images/stories/kangur2010) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /www/old/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do XIX edycji Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny" w dwóch kategoriach:

• Maluch (klasy III i IV) 13 uczniów,
  • Beniamin (klasy V i VI) 30 uczniów.

Wspólnie z rówieśnikami z Polski, Białorusi i Ukrainy 18 marca 2010 r. od godziny 9.00 zmagali się z zadaniami konkursowymi. Rozwiązywali test wyboru (zadania wspólne dla wszystkich).

Test konkursowy w kategorii Maluch zawierał 24 zadania, w kategorii Beniamin 30 zadań o różnym stopniu trudności

Łamigłówki matematyczne były oryginalne, nieszablonowe, często zabawne.

Trzymamy kciuki za naszych uczestników.