Start > 2009/2010 > Oddział przedszkolny 2009/2010 > Czerwony Dzień - przedszkolne walentynki

Warning: opendir(/www/old/images/stories/zer walentynki) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /www/old/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Czerwony Dzień - przedszkolne walentynki

Dnia 15 lutego 2010 roku nasze przedszkolne walentynki postanowiliśmy uczcić wesołą zabawą, której tematem przewodnim był kolor czerwony. Pierwszego dnia Święta kolor czerwony był wszechobecny w ubiorze, zadaniach plastycznych, zabawach i grach integracyjnych, podczas których ćwiczyliśmy zręczność, umiejętność współdziałania, koncentrację uwagi.

Kolejnego dnia zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki przy ulicy Ostrogórskiej, gdzie przemiła Pani Bibliotekarka przygotowała dla nas zajęcia związane z dniem Św. Walentego. Poznaliśmy więc historię tego Święta, słuchaliśmy utworów wierszowanych dla dzieci, których bohaterowie obdarzali się sympatią i różnymi uczuciami, odgadywaliśmy zagadki sprawdzające zapamiętaną treść utworów, a także przystąpiliśmy do wykonania ogromnego serca z małych serduszek. Ta praca plastyczna będzie teraz częścią bibliotecznego wystroju, bo wykonaliśmy ją bardzo starannie wkładając w zadanie wiele serca, nie tylko w przenośni. Na koniec obdarowaliśmy Panią bibliotekarkę czekoladowym sercem dziękując za bardzo ciekawe zajęcia i mile spędzony czas.