Start > 2009/2010 > Z życia szkoły 2009/2010 > Karta ratunkowa - grudzień
Karta ratunkowa - grudzień

karta ratunkowa

W styczniu wychowawcy klas po raz trzeci w bieżącym roku szkolnym przyznali uczniom "Karty ratunkowe" zdobyte za zachowanie w miesiącu grudniu. Karty obowiązują tym razem aż do ferii zimowych, następne wybory dopiero w marcu.

Zgodnie z przyjętym przez naszą szkołę do kontynuacji w bieżącym roku szkolnym programem "Bezpieczna i przyjazna szkoła" raz w miesiącu na godzinie wychowawczej wychowawca, po dyskusji klasowej, dokonuje wyboru jednego ucznia (maksymalnie dwóch) najlepiej przestrzegającego zasad i norm zachowania na terenie szkoły. Nagrodą dla ucznia jest „karta ratunkowa” i słodki upominek. „Karta ratunkowa” może być wykorzystana jeden raz w sytuacji: niezapowiedzianej kartkówki, wezwania ucznia do odpowiedzi, spóźnienia, braku stroju gimnastycznego, braku pracy domowej, braku przygotowania do lekcji – w celu uniknięcia konsekwencji. „Karta ratunkowa” jest ważna przez miesiąc i nie może być przekazana innemu uczniowi. W dniu wręczenia „Karty ratunkowej” wychowawca umieszcza w tabeli w pokoju nauczycielskim imię i nazwisko ucznia, który ją otrzymał (ew. uczniów). Rodzice uczniów, którzy zostali wybrani jako najlepiej przestrzegający zasad i norm zachowania na terenie szkoły otrzymują pisemne gratulacje od wychowawcy i pedagoga / psychologa szkolnego.

W grudniu "Karty ratunkowe" zdobyli:

Krzysiu Michta z kl. 1 a           Ala Piotrowska z kl. 1b

Kuba Wojtas z kl. 1 b            Maja Kruczek z kl. 1c