Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Start > Drużyna Harcerska > 46 Rajd Arsenał w Warszawie

Warning: opendir(/www/old/images/stories/harcerze2016-2017/rajd) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /www/old/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
46 Rajd Arsenał w Warszawie

http://www.sp8.sosnowiec.pl/images/stories/miniatury/warszawa.jpgCo roku w Warszawie odbywa się "Rajd Arsenał" organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów. Rajd upamiętnia akcję odbicia Rudego (harcerza AK) z rąk Gestapo 26 marca 1943r. Od 1976r. rajd ma charakter imprezy ogólnopolskiej. Druhna Karolina postanowiła, że nasza drużyna po raz pierwszy weźmie udział w rajdzie. Do zgłoszenia musieliśmy dołączyć filmik, który sami nakręciliśmy. Pokazaliśmy na nim, jak uczymy się samoobrony. Ze względu na ograniczenie wiekowe i liczbowe do Warszawy wraz  z druhną Karoliną pojechało 5 druhenek i 2 druhów z naszej drużyny. Zakwaterowani zostaliśmy w jednej z warszawskich szkół. Po krótkim odpoczynku wraz z harcerzami z innych drużyn braliśmy udział w zwariowanych grach i zabawach w średniowiecznym stylu. W sobotę od rana odbywała się gra terenowa, która polegała na stawianiu się na wyznaczone punkty na mapie, rozwiązywaniu zadań i wpisywaniu odpowiednich kodów na aplikację w której były podliczane punkty. To było istne szaleństwo! Biegaliśmy po całej Warszawie, wykonywaliście ciekawe zadania i pomagaliśmy innym. Niestety nie zajęliśmy miejsca na podium, ale nie byliśmy też ostatni. W niedzielę, zwiedziliśmy cmentarz na Powązkach i zapaliliśmy znicze na grobach Rudego Alka i Zośki. Zmęczeni, pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Sosnowca, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Druhno dziękujemy za wspaniałą przygodę! Za rok też jedziemy!                  

Nikola Porada

Relacja fotograficzna:

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
administratorzy strony: Agnieszka Duszyc i Katarzyna Bugaj