Start > 2012/2013 > Wycieczki 2012/2013 > Klasa V a na warsztatach ekologicznych w Rycerce

Warning: opendir(/www/old/images/stories/rycerka5a_2013) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /www/old/mambots/content/plugin_jw_sig.php on line 46
Klasa V a na warsztatach ekologicznych w Rycerce

RycerkaW dniach 19 - 21 czerwca 2013 r. cała klasa Va uczestniczyła w 3 dniowych warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Program warsztatów ekologicznych połączył edukację ekologiczną z wycieczką szkolną w atrakcyjne turystycznie tereny Beskidu Żywieckiego. Bazę pobytową warsztatów stanowiło Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rycerce Kolonii oraz Schronisko PTTK na Przegibku.

Dzięki wspaniałej pogodzie, na którą zasłużyliśmy ciężką pracą przez cały rok J, większość zajęć została przeprowadzona w terenie. Zajęcia warsztatowe prowadzili wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy oraz pracownicy Nadleśnictwa Ujsoły. A wycieczkę górską poprowadził Przewodnik Beskidzki. Przeszliśmy ścieżkę przyrodniczo - dydaktyczną, zobaczyliśmy pomniki przyrody i cenne przyrodniczo obszary Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o roślinności i zwierzętach występujących na tym terenie. Zdobyliśmy Przełęcz Przegibek, gdzie posileni pysznym domowym obiadem wyruszyliśmy na pobliską górę Będoszkę Wielką 1144 m n.p.m.,na której oprócz zapierających dech w piersiach widoków, znajduje się bardzo okazały krzyż postawiony przez mieszkańców okolicznych przysiółków z okazji 2000 lat chrześcijaństwa a znajdujący się tam kamień węgielny został poświęcony przez Jana Pawła II.

Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Szczerbie ze Schroniska w Rycerce Kolonii za ciepłe przyjęcie, opiekę podczas naszego pobytu oraz wspaniałe ognisko!

Już myślimy o następnym wypadzie w góry…

Relacja fotograficzna z wycieczki